تبلیغات
ترک گناه

ترک گناه
امام علی (ع): توبه و بازگشت به خدا واجب است و ترک گناهان از آن واجب تر 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نثار گل روی مهدی چندتا صلوات حاضری بفرستی؟


سلام به همه جوون های پاکی که از این گناه کبیره دست کشدن و میخوان توبه کنن. من خودم با این که اصلا نمیدونستم این عمل، این قدر گناه بزرگیه و این همه هم ضرر داره ولی بازهم بعد از انجام دادن، خیلی احساس گناه میکردم و به نوعی عذاب میکشیدم، تا اینکه یه روز به طور تصادفی از یه کسی شنیدم که استمنا عوارض زیادی داره و گناه بزرگیه، اولش باور نکردم ولی چند روز بعد، از روی کنجکاوی رفتم تو اینترنت سرچ کردم ببینم واقعا این چیزا راسته یا نه، بعد از خوندن اولین مطلب، با کمال تعجب  متوجه شدم خیلی از چیزایی رو که درباره عوارض استمنا نوشته بود، تو بدن من به وجود اومده و خوش بختانه خیلی هاشون هم هنوز به وجود نیومده بودن که مطمئنم اگر ادامه میدادم، صد در صد به اون ها هم دچار میشدم؛ به خاطر همین تصمیم گرفتم این گناه رو اول به خاطر حفظ حرمت الهی و بعد به خاطر ضررهایی که به جسمم وارد میکنه ترک کنم، البته ترک این گناه واقعا کار سختیه، من هم چند بار شکست خوردم ولی بالاخره موفق به ترک شدم، حالا میخوام یه کلیت از مطالبی که منو نجات دادن براتون بنویسم، که اگه قابل بدونید و این مطالب رو تا آخر بخونید، بهتون قول میدم تا %99 بهتون کمک میکنه، اون یه درصد هم برمیگرده به اراده خودتون...

متاسفانه خیلی از جوان های ما به خاطر عدم شناخت درست در زمینه  مسائل جنسی یا تربیت نامناسب خانواده، بعد از ورود به دوران پرآشوب بلوغ، درگیر مسائلی میشن که اگر به درستی رهبری نشه میتونه باعث صدمات جبران ناپذیری بشه و برای اون ها اعتیاد جنسی رو به وجود بیاره، اعتیادی که واقعا ویرانگره، ویرانگر به معنای واقعی کلمه.

نمیخوام مثل خیلی ها شروع کنم عوارض این کارو براتون بشمارم، در مورد عوارض استمنا تا دلتون بخواد تو گوگل  مطلب هست، من میخوام به عنوان کسی که تونسته ترک کنه، شما رو راهنمایی کنم.

تفاوت خودارضایی با تماس جنسی

استمنا از نظر علمی یعنی رسیدن به ارگاسم بدون شریک جنسی، تو تماس جنسی سالم، آدم از دو طریق  ذهن و حواس پنج گانه مخصوصا حس لامسه و بینایی تحریک میشه که در خواب هم همین اتفاق می افته ولی در استمنا فقط حس لامسه، اون هم در ناحیه محدودی از آلت تناسلی به کار برده میشه و تحریک سایر حس های بدن در حد صفر باقی میمونه، به خاطر همین برای رسیدن به ارضای جنسی،‌ لازمه که انسان از ذهن خودش برای کمبود تحریکات حسی  کمک بگیره، بنابراین با فشار ذهنی و عصبی مضاعف، به ارگاسم میرسه که در طولانی مدت باعث عوارض عصبی زیادی میشه و حواس پنج گانه رو هم واقعا ضعیف مکنه. در ضمن بنا به دلایلی که گفته شد تماس جنسی، انسان رو به طور کامل ارضا میکنه و بسته به تیپ شخصیتی فرد از نظر گرم یا سرد مزاج بودن، از 4-5 روز تا حدود 10 روز، شخص به تماس جنسی احتیاج پیدا نمیکنه، هم چنین انرژی ای که در اثر استمنا از انسان خارج میشه 30 برابر انرژی ای که در تماس جنسی از انسان خارج میشه، پس اگه یه نفر تو یه روز 4 بار استمنا کنه، برابره با 120 دفعه تماس جنسی که هر چقدر هم آدم گرم مزاج باشه، 120 دفعه تماس جنسی حداقل یک سال براش طول میکشه، یعنی انرژی ای که قراره  تو یک سال در اثر 120 دفعه تماس جنسی از انسان خارج بشه، در اثر 4 بار استمنا خارج میشه،‌ پس اون هایی میگن استمنا با تماس جنسی فرقی نداره، مزخرف میگن.

ساموئل اون ویر تو یکی از کتاب هاش درباره خودارضایی، چیزی نوشته که بد نیست براتون بگم: «در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند، به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند. وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی، این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می شود. این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود، و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته می شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور 100% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را به شدت محکوم میکنیم.»

آدم های معتاد به این کار،‌ چون دائم به صورت مجازی به ارگاسم رسیدن، هرگز نمیتونن از رابطه جنسی واقعی لذت ببرن، چه بخوایم چه نخوایم، این یه حقیقت انکارناپذیره، واقعا ارزشش رو داره که بخوایم به خاطر یه لذت چند ثانیه ای که اون همه گناه و ضرر داره، خودمون رو لذت تماس جنسی واقعی در آینده محروم کنیم؟

دکتر هوفمان میگه: « جوانی را میشناختم که معتاد به استمنا بود، او گرفتار یکی از بیماری های تب دار شد، در روز ششم بیماری که کاملا ضعیف شده بود،‌ باز هم نتوانست از عمل شوم خود دست بردارد؛ لذا مرگ با تمام وحشت خود بر او ظاهر گشت و او را در کام خود فرو کشید» یا « یکی از معتادان جنسی که به این عادت شوم مداومت مینمود، رفته رفته ضعف شدیدی در خود احساس کرد، بدن او رو به لاغری گذاشت، ساق پا و ران های او به طور محسوسی کم گوشت شد و کمر درد او را آزار میداد، ادامه این عمل منتهی به فلج عمومی بدن او گردید و پس از شش ماه بستری شدن که با وضع قابل ترحمی با مرگ دست به گریبان بود، در آغوش مرگ فرو رفت»

به خدا اگه ادامه بدیم، ما هم این جوری میشیم، هم تو دنیا آبرومون رفته، هم آخرت وحشتناکی در انتظارمونه.

سختی ترک

شاید خیلی از شما بگید که نمیشه این کارو ترک کرد، من در جواب داستانی رو براتون نقل میکنم، یک نفر اومد پیش پیامبر(ص)  و گفت: پسر من استمنا میکنه، خواهش میکنم براش دعا کنید که از این کار دست برداره، پیامبر در جوابش گفت: پسر تو جلوی انظار مردم این کارو میکنه یا تو خلوت خودش؟ مرد جواب داد: تو خلوت خودش، پیامبر گفت: پس کاری از من برنمیاد، چون پسرت میتونه این کارو انجام نده، چرا که صبر میکنه تا زمان مناسب برسه بعد این کارو انجام میده، اگه نمیتونست جلوی خودشو بگیره جلوی هر کسی ممکن بود این کارو انجام بده، پس خودش میره سمت گناه و کاری از دست من برنمیاد. قضیه ما هم همینه، همون کسی که میگه نمیشه این کارو ترک کرد، حتی اگه یه بچه کوچیک هم پیشش باشه، هر چقدر هم که تحریک شده باشه، گناه نمیکنه، تحمل میکنه تا به یه جای خلوت برسه که کسی اونو نبینه (غافل از این که خدا داره اونو میبینه)، پس میشه تحملش کرد، از طرفی خدایی که این همه عادل و مهربونه چطور ممکنه از بندش چیزی بخواد که نتونه انجامش بده، پس وقتی خدا به ما گفته که استمنا نکنیم، حتما میتونیم نکنیم.

کنترل شهوت هنگام تحریک شدن

یادمه وقتی بچه بودم، وقتی که قرار بود برم دکتر آمپول بزنه بهم، برای تسلی خاطر خودم،‌ همش به خودم میگفتم: دردش یه لحظه است دیگه، تا ابد نمیمونه که، الان میرم میزنه، بعد از چند دقیقه دردش یادم میره و میشم همون آدم قبل آمپول خوردن. حالا هم برای جلوگیری از توبه شکستن به خودم میگم: لذتش یه لحظه است دیگه، تا ابد نمیمونه که، الان گناه میکنم، بعد از چند دقیه لذتش میره و من بعد از پشیمونی  و افسردگی به خاطر توبه شکستن، دوباره میشم همون آدم قبل توبه شکستن، هیچ چیزی بهم اضافه نمیشه، فقط هر چی تو این مدت سعی و تلاش کرده بودم که پاک بمونم رو نابود کردم. شما هم اگه مدام به این فکر کنید، کمک زیادی بهتون میکنه.در ضمن، این رو هم به یاد داشته باشید که به خاطر یه لذت چند دقیقه ای و زود گذر یه اندام کوچیک بدنتون، بهشتی رو که تو قرآن گفته شده وسعتش از آسمان ها تا زمینه، از دست میدید یا به خاطر یه لذت چند دقیقه ای و زود گذر یه اندام کوچیک بدنتون، کل بدنتون رو تو آتیش جهنم میسوزونید. هر وقت تحریک شدید، این عکس رو تو ذهنتون به یاد بیارید:

 

 توبه

تقویت اراده

خیلی ها هستن که در اثر توبه شکستن زیاد، روحیه شون رو از دست دادن و فکر میکنن دیگه نمیتونن این گناه رو ترک کنن، من در جواب به این ها میگم: شما یه کوهنورد رو تو ذهنتون تجسم کنید که میخواد به قله کوه صعود کنه،‌ اول از یه راهی شروع میکنه نمیتونه، دوباره از یه راه دیگه شروع میکنه باز هم نمیتونه،‌ این قدر راه های مختلف رو آزمایش میکنه تا بالاخره بار دهم یه راهی پیدا میکنه و موفق میشه،‌ این یعنی کوهنورد تو نُه بار قبلی هیچ کاری انجام نداده بود؟ نه، کوهنورد هر باری که موفق نشد،‌ یه تجربه ای کسب کرد و اصلا به خاطر همین نُه دفعه بود که بار دهم موفق شد. ما هم باید به این توجه کنیم که در اثر توبه شکستن های قبلی چه چیز های زیادی به دست اوردیم،‌ مثلا تجربه ای که من به دست اوردم این بود که هر بار بعد از توبه شکستن،‌ از خودم متنفر میشدم،‌ عذاب وجدان میگرفتم، ناراحت و افسرده میشدم، با روی سیاه دوباره از خدا طلب بخشش میکردم و مجددا توبه میکردم،‌ حالا میدونم اگه توبه مو بشکنم، دوباره به همون وضعیت دچار میشم،‌ پس هرگز توبم رو نمیشکنم. از قدیم گفتن: آدم عاقل از یه سوارخ دو بار گزیده نمیشه.

زندگی پس از ترک

بعد از ترک با خودت آشتی میکنی، دنیا رو یه جور دیگه میبینی،‌ احساس رضایت خدا از خودت رو با تمام وجود حس میکنی، عبادت هات یه حال و هوای دیگه پیدا میکنه،‌ از پیله ای که دور خودت تنیده بودی بیرون میای، ارادت تا حد خارق العاده ای قوی میشه و دیگه هیچ کاری رو برای خودت غیر ممکن نمیدونی چون تو کسی هستی که تونستی نفست رو مغلوب خودت بکنی، تمام عوارضی که در اثر استمنا تو بدنت به وجود اومده بودن از بین میرن، تو همه کارا خدا کمکت میکنه، آرامش خاصی تو زندگیت پیدا میکنی و...

فکرشو بکن، یه لذت چند لحظه ای مانع رسیدن تو به این همه موفقیت میشه،‌ از اون بگذر تا به اینا برسی.

10 گام ویژه به سوی بهشت

به عنوان آخرین مطلب، ده روش موثر رو از کتاب مشکلات جنسی جوانان براتون معرفی میکنم که اگه تا چهل روز مو به مو بهش عمل کنید، دیگه میتونید مطمئن باشید که نجات پیدا کردید:

1- اجتناب از هر گونه تحریک مصنوعی: عدم خواندن رمان های عشقی، دیدن عکس ها و فیلم های تحریک کننده و پرهیز از نگاه کردن به نامحرم

- تهیه برنامه فشرده و تمام وقت2

- توجه مخصوص به ورزش3

4- باید عادتی جانشین عادتی شود: سرگرم شدن به کارهای از قبل پیش بینی شده در ساعاتی که احتمال تولید انگیزه گناه وجود دارد

5- پرهیز مطلق از تنهایی

- سرگرم شدن به کار دیگر هنگام هجوم افکار منفی6

7- تلقین و تقویت اراده: در محل آرامی که چیزی فکرتان را به خود مشغول نسازد، با کلمات شمرده و محکم بگویید: من به خوبی قادر هستم این عادت بد را از خود دور کنم، من قادرم

8- پرهیز کامل از همنشینی و معاشرت با افراد منحرف و مبتلا


9- تقویت عمومی و رژیم غذایی: عدم استفاده خرما، موز، فلفل،عسل، پیاز، تخم مرغ، گوشت سرخ شده و غذاهای چرب،  دوش آب سرد و سپس ماساژ با حوله

10- استمداد از نیروی ایمان و عقاید مذهبی: از خدا بخواهیم ما را در ترک این عادت زشت یاری کند، دایما وضو داشته باشیم، خواندن زیارت عاشورا هر روز، توجه به این که خداوند حاضر و ناظر بر اعمال ماست، خواندن آیت الکرسی و سوره های قرآن مجید به محض وسوسه شدن، در نیاوردن کامل لباس موقع حمام رفتن، در نظر گرفتن تنبیه های شدید برای خود در صورت انجام گناه، روزی چهارده تا صلوات به نیت چهارده معصوم و استمداد جستن از آن ها، خواندن آیه « و اذا فعلوا فاحشه او ظلموا انفسهم ذکروالله فاستغفروا لذوبهم و من یغفرالذنوب الا الله و لم یصر‏‏‏‎‏‎وا علی ما فعلوا و هم  یعلمون»  و آیه «ان الذین اتقوا اذا مسهم طائف من الشیطان تذکروا فاذاهم مبصرون»، دو روز روزه گرفتن در هفته، ذکر و یاد خدا در همه حال، هرشب سوره واقعه، هر روز سوره یاسین خواندن.

راستی کتاب مشکلات جنسی جوانان خیلی به درد ما میخوره، من بعضی از مطالبم رو از همین کتاب برداشتم، سعی کنید این کتاب رو حتما تهیه کیند و بخونید، البته خلاصه شدش با  فرمت پی دی اف هم  وجود داره و اگه میخواید دانلودش کنید اینجا کلیک کنید.

نظر هم یادتون نره،‌ بی صبرانه منتظر نظرات شما هستم،‌  اگه دلتون میخواد پست های جدیدی بنویسم، حتما تو نظرات بهم بگین.

از همتون هم التماس دعا دارم.

به امید روزی که هیچ جوونی معتاد به این عمل زشت و گناه کبیره نباشه... 


برچسب ها: ترک اعتیاد جنسی، زندگی نو، شروع دوباره، ترک استمنا، ترک خودارضایی،
[ یکشنبه 24 شهریور 1392 ] [ 07:46 ب.ظ ] [ گناهکار نادم ]
نظرات

plaza.rakuten.co.jp
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:18 ق.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I've really
enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope you
write again very soon!
https://aletheabradick.wordpress.com/
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:21 ق.ظ
I have fun with, lead to I found exactly what I was looking for.
You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
فرهاد
جمعه 11 بهمن 1392 12:19 ب.ظ
عالی بود
منتظر پستهای بعدیت هستیم...
پاسخ گناهکار نادم : حتما...
دوشنبه 25 آذر 1392 08:01 ب.ظ
سلام به شما دوست عزیز من 10 سال که این عمل زشت رو انجام میدم و این اولین باری که به یک سایت مراجعه میکنم برای ترک جلق اول اراده میخواد دوم اراده سوم اراده میخواد از امشب ترک میکنم یاعلی
پاسخ گناهکار نادم : البته به جز اراده خیلی چیز های دیگه هم احتیاج داری، توصیه میکنم پست های دیگه وبلاگ رو هم بخونی، برات دعا میکنم، انشالله که میتونی.
بهروز
دوشنبه 27 آبان 1392 03:15 ب.ظ
خیلی ممنون از متنی رو كه نوشتین من رو خیلی آگاه كرد و از اون لحظه ای كه این متن رو خوندم تصمیم جدی و شدیدی گرفتم كه حتما من هم تركش كنم بزركترین سرمایه انسان سلامتیش است همیشه این سرمایه بزرك رو داشته باشین
پاسخ گناهکار نادم : سلام بهروز جان، گرچه میدونم من در جایگاهی نیستم که بخوام برات دعا کنم، ولی برات دعا میکنم که بتونی راحت این کارو ترک کنی، مهم ترین گام هم برای این کار کنترل نگاهه، ممنون از این که مارو قابل دونستی‌،‌ باز هم نظر بذار.
Saeed
جمعه 5 مهر 1392 08:14 ب.ظ
khoda ghovvat,
vaghean mamnoonam.
علی
دوشنبه 1 مهر 1392 02:11 ق.ظ
خیلی خوب بود لطفاپست های جدیدی اضافه کنید. javantej یعنی چی؟
پاسخ گناهکار نادم : به یاری خدا و حمایت شما کاربران عزیز قراره پست های جدیدی بنویسم.
معنی javan رو که همه میدونن، tej هم یعنی ترک اعتیاد جنسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


سوره نساء آیه ۳۱: ﴿إِنْ تَجْتَنِبُوا كَبَائِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَیِّئَاتِكُمْ وَ نُدْخِلْكُمْ مُدْخَلًا كَرِیمًا﴾ «اگر از گناهان بزرگی كه از آنها نهی می‌شوید دوری گزینید، گناهان كوچكتان را از شما می‌زداییم‌ و شما را در جایگاهی ارجمند و پركرامت در می‌آوریم.»
این وبلاگ جهت آگاهی و بیداری شما جوانان عزیز نوشته شده و تمامی مطالب آن، از منابع معتبر مذهبی، علمی و پزشکی برداشته شده اند. در ضمن شما میتوانید برای ارسال فایل های مربوط به این مبحث، از قبیل فیلم ها و عکس های تاثیرگذار، متن و... با ایمیل javantej10@gmail.com تماس بگیرید تا با نام خودتان در وبلاگ درج شود و به این ترتیب ما را در این راه یاری کنید و اجر خود را از خدای متعال بگیرید.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :