تبلیغات
ترک گناه

ترک گناه
امام علی (ع): توبه و بازگشت به خدا واجب است و ترک گناهان از آن واجب تر 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نثار گل روی مهدی چندتا صلوات حاضری بفرستی؟


سلام، بالاخره تصمیم گرفتم پست جدید بنویسم و این پست رو به ترک نگاه از نامحرم اختصاص بدم، چون مهم ترین چیز تو ترک خودارضایی، ترک نگاه از نامحرمه، امیدوارم که این پست رو هم با دقت بخونید و حتما آخرش کامنت بذارید:

همه شما کم و بیش از گناه نگاه به نامحرم چیزایی شنیدید، این کار هم خودش گناهه، هم ...

زمینه ساز خیلی از گناه های دیگه هم هست. شاید الآن کسی که داره این مطلب رو میخونه، با خودش بگه من هنوز اون قدر بدبخت نشدم که با نگاه کردن به یه دختر تو خیابون  یا دیدن فیلم هایی اون جوری برم توبه ام رو بشکنم، ولی حقیقت اینه که ما با نگاه کردن به این چیزا داریم شیطان رو تو قلب خودمون راه میدیدم،‌ شاید اولش با دیدن یه دختر بزک کرده،‌ اصلا تحریک نشیم ولی شیطان لعنتی با حربه های مختلف، از همون راه به ما خیلی ضربه میزنه، ضربه ای که شاید دیگه نشه جبرانش کرد، میگن یه روز حضرت علی -علیه السلام- شیطان رو شهر کوفه دید که چند تا تیر با خودش داشت که از سر یکی از اونا زهر میچکید. وقتی حضرت علی ازش پرسید که چرا این تیرت با بقیه فرق داره، میدونید شیطان جوابش رو چی داد؟ گفت: یا علی این تیر را فقط برای نشانه گیری چشم شیعیانت بکار میبرم، آنقدر میزنم تا به هدف بخورد و کورشان کنم، حضرت پرسید چگونه؟؟ جواب داد با نگاه لذت بخش و حرام به دختران جوان و نامحرم چشمشان را کور میکنم و وقتی چشمشان کور شد دل هم کور و کر می شود و هر چه در باره خدا و دین بگویید به گوششان فرو نمیرود، حتما این حدیث این حدیث نورانی رو شنیدید که میگه: نگاه به نامحرم تیری زهر آلود از ناحیه شیطان است و هر کس به پاس حرمت الهی آن را ترک کند، خداوند چنان ایمانی به او میدهد که شیرینی آن را در دل حس می کند.

مضرات این گناه

پیامبر اکرم 1400 سال پیش در مورد نگاه به نامحرم فرمودند: نگاه اول برای توست و دومی به ضرر توست.

حالا بعد از این همه سال، دانشمند های هلندی طی تحقیقاتی که تو یکی از دانشگاهاشون انجام دادن به این نتیجه رسیدن که نگاه به نامحرم باعث ضعف حافظه میشه و نیروی عقل رو تا حد زیادی پایین میاره. چرا که مغز در این شرایط تحت تاثیر زن نامحرم و صحبت کردن با اونه، بنابراین نمیتونه به خوبی کار کنه، گاهی اوقات هم که آدم این قدر تحت تاثیر قرار میگیره که حتی تا ساعت ها بعد از رفتن اون زن، باز هم آرامش ذهنی نداره و همش اون رو تو ذهن خودش تجسم میکنه و نمیتونه ذهنش رو پاک کنه.

همچنین تحقیقات بعضی از دنشمندهای مسلمان تو این زمینه نشون میده که این گناه میتونه باعث بیماری های زیادی مثل افسردگی، فشارخون و از همه مهمتر گرفتی عروق قلبی (به خاطر هیجانی که این نگاه داره) بشه.

از دیدگاه قرآن و ائمه

این مبحث این قدر مهمه که خدا تو قرآن هم ما رو ازش نهی کرده و تو آیه 30 از سوره نور فرموده: «ای پیامبر به مردان باایمان بگو: چشمان خویش بر هم نهند و دامان خویش پاک نگاه دارند که این برایشان پاکیزه ­تر (ازکی) است. قطعا خداوند بدانچه می­کنند آگاه است» یا آیه 27 از سوره نساء که میفرماید: «و خداوند می خواهد که (گناهانتان را) برایتان بیامرزد، ولی کسانی که در پی شهواتند می­خواهند که شما بکلی منحرف شوید».

پیامبر صلی الله علیه و آله فرموده: «کسی که دیده خود را از نگاه به زن نامحرم سیراب کند، خداوند در قیامت چشمان او را بوسیله میخ های آتشین و آتش پر می‌کند و چون حساب رسی مردم به پایان برسد، او را در جهنم می‌اندارد. کسی که (مرد یا زن) به نامحرم (خودی یا بیگانه) نگاه کند، خداوند در قیامت دیدگانش را از آتش پر میکند، مگر اینکه توبه و بازگشت نماید» یا در حدیث دیگه ای فرموده: «کسیکه به خانه همسایه خود نگاه کند و شرمگاه مردی یا مو و یا عضوی از بدن زنی را ببیند، بر خداوند سزاوار است او را به دوزخ برد و با منافقینی که در دنیا عیوب مردم را جستجو میکردند محشور نماید. و از دنیا بیرون نرود تا اینکه خداوند او را رسوا نماید و در قیامت عیوب او را برای مردم آشکار سازد».


پاداش ترک نگاه از نامحرم

امام صادق (ع) میفرمایند: «کسی که چشمش به زن نامحرم بیفتد و به خاطر پیشگیری از گناه به آسمان نگاه کند و یا اینکه چشمانش را ببندد، قبل از بازکردن چشمش، خداوند حوریه ای در بهشت به او تزویج خواهد فرمود».

و همینطور پاداش هایی مثل: راحتى دل، کشف حقایق، حس کردن شیرینی عبادت و... در انتظارمونه، پس بیاید از همین الآن برای ترک این عادت بد اقدام کنیم.

راه کار های کنترل نگاه

حتما شما داستان حضرت یوسف رو شنیدید که وقتی ذلیخا پشت هفت در بسته ازش درخواست گناه کرد، گفت خدای من از پشت این هفت در هم منو میبینه و از ترس انجام گناه به خدا پناه برد و هر هفت در بروش باز شد تا بتونه از گناه فرار کنه، ولی ما تو خیابونِ به اون شلوغی ...

من مطمئنم که اگه از تک تک شما داداش های گلم بپرسن که اجازه میدی من اندام خواهر یا مادرتو برانداز کنم، حتما عصبانی میشید و با اون طرف، برخورد جدی میکنید، پس چرا خودتون اون همه رو اندام خواهر یا مادر بقیه زوم میکنید؟ امام صادق -علیه السلام- فرموده: هر چه برای خود میپسندی، برای دیگران هم بپسند و هر چه برای خود نمیپسندی، برای دیگران هم پسند نکن.

ابن ملجم مرادی فقط یه ضربه شمشیر به حضرت علی زد و ملعون تاریخ شد، ولی ما جوونا داریم روزی صدها ضربه شمشیر به مولا میزنیم، چون خودشون فرموده بودن که: «هر کس یک نگاه هوس آلود به نامحرم داشته باشد، چنان است که هفتاد ضربه شمشیر به من زده است.»

آخه ما چجور شیعه ای هستیم؟؟؟

 شیخ رجبعلی خیاط در این جور مواقع ذکر «یا خَیرَحَبیبٍ و مَحبوبٍ صَلِّ عَلی مُحمّدٍ و آلِه» رو بسیار موثر میدونستن.

صحبتی با دختر خانوم ها

اسوه شما دختر خانوم ها حضرت زهراست، حتما این داستان رو شنیدید که وقتی یه مرد کور میخواست وارد خونه شون بشه، فورا حجابش رو گذاشت و گفت شاید این مرد منو نبینه ولی من که اونو میبینم و اون بوی منو استشمام میکنه.

من خودم خیلی از پسرا رو مشناسم که همیشه میگن خدا لعنت کنه این دخترای بی حجاب و بی بند و بار رو که هم خودشون گناه میکنن هم باعث گناه ما میشن؛

 واقعا اگه این همه مرد نامحرم زیبایی تو رو نبینن چه اتفاقی می افته؟ از زیباییت کم میشه؟ یا اگه هر روز با آرایش کردن و بزک کردن، توجه همه پسرا رو جلب کنی، به زیباییت اضافه میشه؟ با این کارا چه چیزی به دست میاری؟ اصلا زیبایی که در برابر فرمان خدا باشه، چه ارزشی داره؟ حجاب واقعا محدودیت داره، ولی محدودیتش برای زن نیست، برای مردای هیزیه که میخوان با نگاه به نامحرم به یه لذتی برسن،‌ برای خانوما حجاب فقط مصونیته. به این فکر کن که واقعا ارزشش رو داره که بخوای با این کارا هم خودت گناه کنی، هم شریک گناه خیلی از پسرا بشی، هم اون همه لعنت بشنوی، تازه بی حجابی هم حق الناسه،‌ هم حق الله، چون تو با بی حجابیت میتونی یه جامعه رو ویران کنی، از طرفی حجاب حق خدا بر گردن زنه، (به خاطر این همه زیبایی که بهش داده)، اگر هم که مجردی و میگی اگه آرایش نکنیم، نمیتونیم توجه پسرا رو جلب کنیم، باید بگم متاسفانه شرایط جامعه ما الآن این جوری شده،‌ ولی هنوز خیلی از پسرا هستن که با حجاب بودن دختر براشون مهمترین اولویته، در ضمن این جمله از امیرالمومنین رو همیشه تو ذهنتون داشته باشید که میفرمایند: بسا عشق سوزان (مصیبت باری) که تنها از یک نگاه (به نامحرم) پدید آید. همچنین اون پسر هیزی که بخواد با آرایش کردن شما، عاشقتون بشه، مطمئن باشید بعد از ازدواج هم همش نگاهش سمت خانومای آرایش کرده دیگست و این زندگی طبق فرموده امام علی پایدار نیست. در ضمن میخواستم این نکته رو هم بهتون یاد آوری کنم که یه کم بیشتر رو گناه بیحجابی تامل کنید، خیلی از دختر ها نمیدونن دارن چه گناه بزرگی انجام میدن...

در پایان اجازه بدین داستان مستندی رو که همین چند وقت پیش تو یکی از محله های تهران اتفاق افتاد براتون نقل کنم:‌ خانوم بیحجابی به قصد خریدن گوشت از منزل خارج میشه، وقتی همسرش بعد از چند ساعت میبینه که خبری ازش نیست، میره سراغ قصاب، ولی قصاب همه چیزو انکار میکنه، مرد به ناچار مجبور به شکایت از قصاب میشه، مامورای پلیس میرن و از قصاب در مورد اون خانوم سوال میکنن باز هم انکار میکنه، ولی در بررسی که از مغازش انجام میشه، چند تا تار مو پیدا میکنن که معلوم میشه متعلق به همون خانوم بوده،‌ بالاخره مرد قصاب بعد از کلی بازجویی، اعتراف میکنه که اون روزی که خانوم با اون وضعیت اومد پیش من تا گوشت بخره و من دیدم اون همه به خودش رسیده و لباس های اون جوری پوشیده و به خاطر من که فقط قصاب محله شون بودم، این همه آرایش کرده، نقس امارم به غلبه کرد و من وسوسه شدم که یه کامی ازش بگیرم، به زور ساتور بردمش اونجایی که گوسفند ها رو نگه میدارم و بعد از تجاوز بهش، از ترس این که آبروم بره، کشتمش و گوشتش رو قاطی گوشت گوسفند فروختم به مردم و استخون هاش رو فلان جا دفن کردم.                                                                      میبینید؟ اون خانوم با بیحجابیش هم خودش با اون گناه کبیره از دنیا رفت و هم اون مرد قصاب رو به گناه انداخت و باعث نابودی دو تا خانواده شد، خانواده ای که تو اسلام مهم ترین و مقدس ترین بنیاده.

حالا معلوم میشه چرا خدای مهربون ما رو انجام بعضی کارا نهی کرده، وقتی میگه خودارضایی نکن، حتما برات یه ضرری داره، وقتی اون همه به حفظ حجاب زن و کنترل نگاه مرد تاکید داره،‌ حتما انجام ندادنش باعث عواقب وحشتناکی میشه، اصلا خدا به خاطر این که بنده هاش رو دوست داره و نیمخواد دچار گمراهی و ابتذال بشن، اونا رو از انجام بعضی کارا نهی کرده،‌ (ان شاء الله تو پست بعدی درباره ی نواهی خدا بیشتر مینویسم)، پس خواهشا بیاید با یه کم حفظ حجاب و عمل به دستورات الهی، جامعه رو از گرفتار شدن به بلاهای اینچنینی نجات بدیم.

بی صبرانه منتظر دیدن نظراتتون هستم، لطفا تو بخش نظرات، تجربیات خودتون رو درباره این مبحث یا مبحث کلی مون یعنی ترک خودارضایی بنوسید تا بقیه بتونن ازش استفاده کنن.

یا علی


برچسب ها: آثار و عواقب نگاه به نامحرم، حرمت نگاه به نامحرم،
[ شنبه 6 مهر 1392 ] [ 04:33 ب.ظ ] [ گناهکار نادم ]
نظرات

brandyware.blog.fc2.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:55 ب.ظ
Wow! Finally I got a web site from where I know how to genuinely obtain useful data regarding my study
and knowledge.
میلاد
جمعه 25 بهمن 1392 09:31 ب.ظ
سلام دوست من
امیدوارم باهمدیگه راه مهدی رو بتونیم به کمک بقیه ی شیعیان به خوبی و به نحو احسن ادامه بدیم و تا ظهور ایشون عمری باقی باشه تا پای جان در راه ایشون قدم برداریم.
ممنونم ک به سوالاتم پاسخ دادی دوست من.
با افتخار وب سایت شما هم لینک شد.
شرمنده چند روز طول کشید.
آخه من منتظر بودم تا تو وبم جواب بدی. فکر نمیکردم اینجا جواب بدی.
شرمنده ی شما دوست گرامی هستم.
اگه کاری هم ازم بر میاد دریغ نمیکنم.
راستی، راجع به سوال سومم، فوتوشاپ که بلد نیستم. میمونه paint که تو ویندوزه. اونم امکان نوشتن متن روی تصویر رو نداره توی xp میشد اما توی 7 نمیشه...
بازم دست شما درد نکنه
در پناه حق
پاسخ گناهکار نادم : سلام میلاد جان
منم از ته دلم امیدوارم.
حضرت علی میگه کسی که علمی داره و به بقیه آموزش نمیده مثل کسی میمونه که اون علم رو نداره، اگه بازم سوال داشتی حتما بپرس.
افتخار از ماست.
شما ببخشید که اینجا جواب دادم.
این رو هم بگم که من ویندوزم سونه و paint اش هم ابزار A رو داره، نمیدونم ویندوز تو چه نسخه ای هستش که نداره، به هر حال اگه یکم تلاش کنی با فتوشاپ میتونی و اصلا بلد بودن نمیخواد.
یا علی
میلاد
یکشنبه 20 بهمن 1392 09:50 ق.ظ
سلام دوست من
مطالب خیلی خوب و مفید هستن و مارو به خودمون میارن
اگه مایل باشی تبادل لینک کنیم
وب منم همین موضوعات رو شامل میشه. حتما بیا.
- امروز 3 ابزار توی وبت دیدم که خیلی وقته دنبالشم
1- کد پاپ آپ (پنجره ای که هنگام لود شدن وب باز میشود)
2- اینکه بشه نظرات رو در ادامه ی مطلب به طور مستقیم قرار بدیم
3- نرم افزار نوشتن متن مورد نظر(مثلا آدرس وبلاگ) روی عکس

اگه امکانش هست میتونی اینها رو به منم بدی؟؟
خیلی خوشحال میشم
منتظرم
در پناه حق
پاسخ گناهکار نادم : سلام، وبلاگت رو دیدم، تو هم وبلاگ خیلی قشنگی داری
ما کی باشیم که مایل به تبادل لینک نباشیم، من لینکت کردم، تو هم خواهشا تو یه جایی لینکم رو بذار که دیده بشه.
1: کد پاپ آپ رو من نذاشتم، قالبی که برای وبلاگ گذاشتم حاوی این کد بوده که باید حذفش کنم.
2: به این لینک مراجعه کن: http://1code.ir/نمایش-نظرات-در-ادامه-مطلب-میهن-بلاگ-با-ت/
3: این کارو میتونی با نرم افزار فتوشاپ و ابزار T انجام بدی، اگر هم فتوشاپ نداری با mspaint ویندوزت و با ابزار A انجام بده.
بازم به ما سر بزن، یا علی
جمعه 10 آبان 1392 06:58 ب.ظ
امروز روز 72 پاکی منه. انشاالله خدا هممونو پاک کنه، من الان دقیقا دارم اون چیزیایی رو که نوشته بودی بعد از ترک بهش میرسیم رو حس میکنم و اصلا حاضر نیستم دوباره به اون زندگی کثیف و حیوونی برگردم
ناشناس
شنبه 13 مهر 1392 03:04 ب.ظ
مرد حسابی این داستان زن بی حجاب چیه از خودت ساختی، مگه تو ایرانم از این اتفاقا می افته آخه؟!!!
پاسخ گناهکار نادم : آین آدرس منبعش، خودت برو بخون:
http://www.tanbal.com/news/عاقبت-شوم-بد-حجابی-زن-همسایه-و-مرد-قصاب/
دوشنبه 8 مهر 1392 01:04 ب.ظ
خوبه پستاى جالبی گذاشتی پستاتو بیشتر کن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


سوره نساء آیه ۳۱: ﴿إِنْ تَجْتَنِبُوا كَبَائِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَیِّئَاتِكُمْ وَ نُدْخِلْكُمْ مُدْخَلًا كَرِیمًا﴾ «اگر از گناهان بزرگی كه از آنها نهی می‌شوید دوری گزینید، گناهان كوچكتان را از شما می‌زداییم‌ و شما را در جایگاهی ارجمند و پركرامت در می‌آوریم.»
این وبلاگ جهت آگاهی و بیداری شما جوانان عزیز نوشته شده و تمامی مطالب آن، از منابع معتبر مذهبی، علمی و پزشکی برداشته شده اند. در ضمن شما میتوانید برای ارسال فایل های مربوط به این مبحث، از قبیل فیلم ها و عکس های تاثیرگذار، متن و... با ایمیل javantej10@gmail.com تماس بگیرید تا با نام خودتان در وبلاگ درج شود و به این ترتیب ما را در این راه یاری کنید و اجر خود را از خدای متعال بگیرید.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :